Najpiękniejsze motory świata - TOP 15 - cz.1

Nasze prywatne TOP 15 najładniejszych motorów ostatnich kilku lat. Jest to zestawienie motorów seryjnych i raczej o sportowym zacięciu, ponieważ custom bike ("składaki") i choppery, to zupełnie inna bajka, na osobne wpisy. Będą to więc ścigacze, najkedy (golasy) oraz choppery o sportowym zacięciu.


Kolejność przypadkowa, bo ciężko wybrać te najładniejsze w kolejności od 1 do 15. Dziś część pierwsza, pierwsze pięć maszyn po kilka zdjęć w dużej rozdzielczości!

Motor nr1)
Ducati Diavel
http://www.ducati.com/bikes/diavel/index.do
[Grafika ma się otwierać w nowym oknie? Przytrzymaj Shift i klikaj na grafikę]
Dlaczego Diaveli? Za to, że przypomina kosmitę, obcego. Za włoski charakter. Za masywną i muskularną sylwetkę. Za takie szczegóły, że wydaje się po prostu piękny (np: rejestracja za kołem, skraca sylwetkę, mimo sporego rozstawu i wyglądem zbliża do "cafe racera").

Motor 2)
Yamaha MT-03 - długo się zastanawialiśmy, czy do zestawienia wybrać model ekonomiczny MT-03 czy potężne MT-01. Ostatecznie .... wybraliśmy obie!
MT-03Motocykl nr3)
Yamaha MT-01Motocyk nr 4)
Aprilia RSV4


Słynna bitwa na reklamy między BMW S 1000RR a Aprilia RSV4

BMW ma świetne motory, ale brak jej na torach Moto GP. Więc riposta genialna. Jednak należy pamiętać, że od kilku sezonów królują tylko dwie marki: Yamaha i Honda.

Wierzymy, że wejdzie kiedyś do produkcji tak piękny model Aprili:

Motocykl nr 5)
Buell XB9SX
Komentarze