Na ile lat wyglądasz? How-old.net

Nie byle kto, bo gigant informatyczny firma Microsoft stworzyła serwis, który próbuje wskazać na ile lat wyglądamy na zdjęciu oraz określić naszą płeć. Wbrew obiegowym opiniom, nie próbuje ustalić ile mamy lat, tylko na ile wyglądamy. 

http://how-old.net

http://how-old.net - przejdź do wgrania zdjęć.

Aplikacja jest cały czas udoskonalana i w zasadzie jest jeszcze w fazie testów. By dać jej szansę i nie uzyskiwać absurdalnych wyników, należy:

- dać możliwie duże zdjęcie twarzy. Aktualnie można wgrać zdjęcie do 3 MB, co spokojnie oznacza możliwość wgrania zdjęć o rozmiarach Full HD lub nawet większych (2-5 mln pix). Im więcej szczegółów na twarzy, tym lepiej.
- zdjęcie bez okularów lub innych elementów, które mogą zasłaniać twarz, zwłaszcza owal twarzy czy ewentualne zmarszczki.
- bez dziwnych min, grymasów i wielkich uśmiechów, to wszystko zaburza pracę oprogramowania.
- bez dużych zbliżeń twarzy, które zaburzają proporcje twarzy.

Innymi słowy, po prostu wgrać w miarę "normalne" zdjęcie, gdzie widać wyraźnie twarz na dosyć dużym zdjęciu. Najlepiej wrzucić kilka zdjęć, np: 3 i odrzucić wyniki skrajne. Dla przykładu, jeden z nas ma 36 lat i mniej więcej na tyle wygląda. Wyniki uzyskane z How-Old były następujące: 25, 33, 36, 37, 42 - mediana, czyli 36 wyszła idealnie.

Jeżeli zastosujemy się do tych zasad, wynik będzie bardzo realny, np:Jak widać, pewne zabiegi wizerunkowe potrafią odmłodzić i uatrakcyjnić.

Poniżej przykłady zdjęć, które nie dadzą nam wiarygodnych wyników:
Trochę humoru:

Ofiara R. Polańskiego - mediana 13 lat

Justin kobietą?

PS.
Co z bezpieczeństwem zdjęć? Autorzy aplikacji wyjaśniają na blogu, że nie przechowują przesłanych fotografii – są one kasowane natychmiast po zaprezentowaniu. Chyba można w to uwierzyć, ponieważ ilość zdjęć jaka jest wgrywana (do nawet 3 MB), może być tak ogromna, że nie ma sensu tego za free utrzymywać. Choć niektórzy mimo wszystko ostrzegają:

Komentarze