Bajkowe miejsca (cz.1) - El Peñón de Guatapé, Kolumbia

Zaczynamy cykl "bajkowe miejsca" na naszej planecie. Poświecimy im nieco więcej uwagi niż ma to miejsce w serwisach społecznościowych, gdzie zazwyczaj jest jedna fotka i to wszystko. Bo zwyczajnie zasługują na to, a może znajdą się chętni, by odwiedzić takie miejsca. Ile razy można jeździć do tych samych oklepanych turystycznie miejsc :)

Kolejność opisywanych przez nas miejsc będzie przypadkowa, dosyć rankingów :) 
Na początek El Peñón de Guatapé, Kolumbia. 

Na bajkowość tego miejsca składa się nie tylko niesamowita góra (a raczej skała, wystająca z prawie równin) ale także niesamowite jezioro (zaporowe) tysąca zatok, wysp i półwyspów. Absolutnie zdumiewające.


El Peñón de Guatapé - to monolit o wysokości 2135 m n.p.m., około 250 m ponad okoliczne tereny. Słynie z  pionowych ścian, na które prowadzi  650 schody. Dwie pobliskie miejscowości – Guatapé i El Peñol przez wiele lat konkurowały o prawa do skały. Do dziś widocznym śladem tego sporu są wielkie, białe litery „GU” namalowane na jednej ścianie skały. Miały być one częścią napisu „GUADATAPE”. Jednak mieszkańcy El Peñol, widząc próbę przejęcia głazu, siłą powstrzymali sąsiadów z Guatapé przed ukończeniem ich dzieła.Warto to odwiedzić, jednak należy pamiętać, że to okolice Medelin - Według badań Interpolu najniebezpieczniejsze miasto świata do roku 2003, kiedy przestępczość zaczęła spadać. Obecnie liczba morderstw rocznie waha się na poziomie 700. Większośc morderstw tyczy jednak półświatka przestępczego, gdyż to jedna ze stolic narkotykowych świata.

http://www.nationalgeographic.com

https://www.viajesontime.es/2017/01/12/los-mejores-lugares-para-viajar-en-2017/


Zobacz mapę okolic:Komentarze