Wybuch TU-154 i co dalej? Czyli Smoleńsk 2010 - cz.2

Generalnie staramy się trzymać od polityki jak najdalej, ale jako, że naszym głównym przesłaniem prowadzenia tego bloga, jest pokazywanie ciekawostek oraz rzeczy, których nie można spotkać gdzie indziej .... więc musimy. Antoni Macierewicz spytany dziś (TVP Info po 20), jaka jest w końcu oficjalna wersja tego zamachu, sprecyzował co następuje:
- wybuch nastąpił  50 m przed brzozą:
- na wysokości 15 m nad ziemią;
- skrzydło (część) odpada na skutek wybuchu, które uderza w brzozę. 

Resztę już znamy. 
A więc do wizualizacji graficznej. Skala i proporcje wysokość-odległości zachowana (czyli 1 m w pionie = 1 m w poziomie).

[ Duża grafika po kliknięciu w obraz, jeśli chcesz w nowym oknie przytrzymaj Shift + klik ]


Nie będziemy się silić na udawanie kolejnych ekspertów, dlatego to czy uważacie za realny taki "lot" tych części po wybuchu (lub rozwalonego samolotu), zostawiamy Wam.Przy okazji polecamy nasz poprzedni wpis na temat brzozy i Smoleńska:

I jak zawsze, kilka ciekawostek na temat:

Komentarze

  1. Skoro tak ładnie rysujecie, to narysujcie jaki dystans przeleciało skrzydło po "uderzeniu" w brzozę, i jak samolot po "uderzeniu" w brzozę wzniósł się na dystansie kilkunastu metrów i przeleciał nad wysokimi drzewami tuż zaraz za słynną brzozą.
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli masz na myśli to zdjęcie : https://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/small/44118326.jpg , to sprawa jest prosta. samolot wcale nie leciał w kierunku drzew za brzozą, bo one nie stoją na linii do lotniska, tylko równolegle na południe od drogi samolotu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz